Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Тютюн - ефективний засіб проти шкідників


Тютюн - ефективний засіб проти шкідників

Напевно, ні про яку іншу рослину не існує стільки діаметрально протилежних думок, як про тютюн. Його примусово змушували вживати й забороняли під страхом страти.

Одні його розхвалювали, інші вважали ворогом здоров’я. Для курців тютюн - втіха, для інших - сировина у боротьбі зі шкідниками. Але реалії життя говорять про те, що в нього все ж таки є свої прихильники.

Тютюн (Nicotiana tabacum) належить до родини пасльонових. Усього налічується близько 65 видів, з них лише три використовують в культурі.

Нікотин - головний компонент тютюну. Вміст його залежить від сорту, агротехніки й технології обробки сировини: коливається від десятих часток до 4% і більше. Саме ним зумовлена міцність тютюну та його дія на організм людини. Звичайно вміст нікотину в тютюні складає 1-2%. Він є у всіх частинах рослини, крім дозрілого насіння.

Висота рослини сягає в середньому 1-1,5 м. Стебло округле, пряме. Листки цільні, переважно овальні. Квітки зібрані у волотисте суцвіття на верхівці стебла. Плід - багатонасіннєва коробочка, двостулкова, коричнева. Насіння опукло-овальної форми, з шорсткуватою поверхнею, бурувато-коричневого забарвлення, дрібне (в 1 г міститься 10-15 тис. насінин). Коренева система тютюну розгалужена, проникає в ґрунт на глибину до 2 м.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно збирати і готувати гриби

Тютюн - культура теплолюбна, його вирощують здебільшого там, де безморозний період становить не менше 120 днів. Поділюся власним досвідом вирощування тютюну, нагадуючи попередження Мінздраву, що «паління небезпечне для вашого здоров’я».

Насіння висівають в середині лютого - на початку березня. Для цього ще з осені заготовляють легку пухку землю. Насипають її в ящик, утрамбовують, поливають, розкидають насіння, змішане з дрібно просіяним перегноєм, і присипають злегка вологим ґрунтом шаром 2-3 мм. Приблизна норма висіву насіння - 0,4 г на 1 м2. Ящик розміщую в поліетиленовий пакет і ставляємо на підвіконня. Можна вибрати будь-яке інше місце, навіть темне, але обов’язково тепле.

Маленькі та ніжні сходи з’являються на 6-15 день, залежно від температури повітря. За цей час не робимо жодного поливу. Як тільки з’являться перші сходи, поліетиленовий пакет знімаю, ящик переміщаю ближче до вікна, тому що для подальшого росту розсади необхідне яскраве світло. Сходи регулярно обприскуємо водою кімнатної температури.

Розсаду пікіруємо після появи двох-трьох справжніх листочків у стаканчики, прищипуючи при цьому центральний корінь. Догляд за рослинами після пікірування зводиться до поливу й підтримання температури в межах 18...20°С. Розсада повільно, але добре росте на підвіконні за кімнатної температури.

За 7-8 днів до пересаджування розсади у відкритий ґрунт для загартування витримуємо її на більш сухому режимі, а за два-три дні до пересаджування полив взагалі припиняємо. Висаджуємо розсаду з 4-6 справжніми листочками в пору стійкого тепла, заглиблюючи на два-три листки, попередньо їх обірвавши. На прикопаній частині стебла надалі утворюються додаткові корені. Схема садіння - 30x50 см. Робимо це у два строки, щоб підстрахуватися у випадку повернення заморозків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чемпіон з вітаміну С - перець. Рекомендації з вирощування

Догляд зводиться до поливу, підживлень, прополювання та розпушування. Тютюн - вологолюбна рослина: якщо в посушливе літо його не поливати, то він затримує ріст, втрачає аромат і стає занадто міцним під час паління. Перше підживлення проводимо відразу після висаджування у ґрунт, поєднуючи його з поливом, друге - через два тижні, третє - ще через два тижні. Підживлюємо тютюн будь-яким комплексним добривом згідно інструкції до нього.

У міру зростання тютюну, не очікуючи прояву пероноспорозу (несправжньої мучнистої роси), молоді саджанці профілактично обробляємо препаратом Ридоміл Голд. Якщо погода волога та дощова - обробку повторюємо.

Ознакою технічного дозрівання листків є легке пожовтіння тканини. Урожай тютюну знімаємо в міру дозрівання листків у кілька ламань. Листки нижнього ярусу (першого ламання) дозрівають через 40-45 днів після садіння. З кожної рослини збираємо: у перше ламання 3-4 листки, у друге - 3-5, у третє - 5-7, у четверте - 5-6 і в п’яте - 3-4 листки.

Проводимо це вранці після спадання роси або увечері, коли вони стають пружними й містять менше води. До початку збирання видаляємо нижні (розсадні) листки. Зрізуємо їх секатором і укладаємо так, щоб пластинка одного листка лежала в пачці на пластинці іншого, а черешки перебували б на одній лінії, з тим розрахунком, щоб їх зручніше було нанизувати на шпагат. Листки рівномірно розподіляємо в низці так, щоб вони не торкалися один одного.

Підсушуємо на горищі. Сушіння тютюнових листків поділяється на дві фази: томління (жовкнення) і висушування (фіксація). Найбільш сприятливі умови для томління тютюнових листків - температура 25-35°С, вологість повітря 75-90% і невеликий протяг. Зміна зеленого забарвлення листка на жовте є основною зовнішньою ознакою завершення томління. У прохолодний час дня на початку томління листків низки з тютюном можна вивішувати на сонце на 4-5 годин, а потім знову забирати в приміщення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шовковиця: і зір відновить, і глистів прожене!

Фіксацією сировини закінчують сушіння листків, яка триває від 8 до 20 днів.

Додаткового збільшення врожаю можна досягти за рахунок пасинків, що розвиваються з кожної пазухи листків. Курцеві, що споживає пачку цигарок на день, достатньо мати 10-12 рослин, аби забезпечити себе ароматним листям.

Ми розповімо як тютюн можна використати з іншою метою: застосувати як препарат для обробки рослин від шкідників.

Від попелиці та павутинного кліща
40 г листя тютюну залити 1 л кип’ятку, добу настояти, процідити, розвести віл води. Перед обробкою в розчин додати трохи мила для кращого прилипання.
Для боротьби з личинками цибулевої муки
Добре висушені листки тютюну ретельно перетираю, відокремлюю найдрібнішу фракцію та використовую її в посадках ріпчастої цибулі, щоб'відлякувати цибулеву муху в період яйцекладки. Ґрунт уздовж рядків посипаю тютюновим пилом у чистому вигляді або навпіл з вапном (1-2 кг на 10 м2).

Як правило, проводимо дві обробки: через 8-10 днів - проти першого покоління мухи та ще одну - проти другого. Перше покоління личинок шкодить в кінці червня, друге - в кінці липня. І як результат маємо здорову, непошкоджену жодним шкідником цибулю.
На закінчення зазначимо наступне: в Україні поступово формується ринок екологічно чистих продуктів. А сировина тютюну - один з найбільш ефективних засобів для боротьби з багатьма шкідниками. Тому, той, хто опанує технологію вирощування цієї культури зараз, буде у виграші.

Grebenka.com


Схожі матеріали:

👁 6156
Категорія: Дача, сад та город
Теги: табак, нікотин, шкідники, тютюн



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Топ-5 способов расслабиться после трудно...

/_pu/71/59408808.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

9 речей, які варто знати про фонтан-жіно...

/_pu/71/20082728.jpg

Сексуальна позиція «Повний Нельсон» - ід...

/_pu/71/83407638.jpg

Выбор мужской верхней одежды для активно...

/_pu/71/48948974.jpg

Які ягоди вважаються найкориснішими для ...

/_pu/70/97567386.jpg

Хобі приваблюють дівчат

/_pu/70/91040443.jpg