Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як вибрати техніку для заготовок на зиму


Як вибрати техніку для заготовок на зиму

Фрукти та овочі сушать теплим повітрям

Висушування продуктів - один із найкращих способів вживати овочі та фрукти протягом року. Даний спосіб заготівлі є одним із найстаріших та найефективніших, оскільки продукти не втрачають корисних речовин.

Сушать овочі та фрукти за допомогою спеціальних пристроїв - дегідраторів, чи сушарок. Щоправда їх поки що не дуже великий вибір. Є китайські, що коштують від 450 грн, та польські - 600-650 грн. У них два рівні потужності, мають захист від перегріву.

Взагалі сушарки для фруктів та овочів дуже легкі в експлуатації. Вони мають циліндричну форму з піддонами. Саме туди і потрібно класти фрукти та овочі.

Температура при такому сушінні є мінімальною, близько 40 градусів, процес відбувається за рахунок циркуляції теплого повітря в агрегаті. Сушка за допомогою такого приладу скорочується до 6-8 годин. Дешевші моделі засновані на природній циркуляції повітря. Якість висушування продуктів буде однакова.

Різняться вони лише часом, який витрачається на роботу. Практично всі сучасні сушарки виробляють сушку в автоматичному або ж у напівавтоматичному режимі. Вам залишається тільки зайнятися ретельною підготовкою продуктів. їх потрібно очистити і нарізати. Після цього можна встановлювати режим сушіння. Решту роботи апарат зробить самостійно.

Електрична сушарка може бути виготовлена з пластику або ж металу. Найчастіше металеві моделі набагато важчі, ніж пластикові. Тому купувати металеву сушарку краще в тому випадку, якщо ви не плануєте її переміщати з місця на місце. Моделі можуть мати різну місткість.

Все залежить від кількості піддонів, що входять до їх складу. Також обов'язково врахуйте, що металевий корпус може сильно нагріватися при роботі. Це в більшості випадків призводить до перегріву апарату і нерівномірного сушіння продуктів.

Є сушарки з терморегулятором. Ви можете вручну ставити необхідну температуру і займатися її регулюванням під час сушіння.

У сушарці, крім фруктів, ягід та овочів можна навіть сушити м'ясо та рибу. М'ясо слід замаринувати та засолити. Потім нарізати тоненькими шматочками та сушити 8 годин. Після сушіння м'ясо не має містити води та бути твердим.

Рибу теж необхідно засолити. Сушити 6-8 годин при максимальній температурі.

ВЛАСТИВОСТІ СУШЕНИХ ПРОДУКТІВ

Малина має в складі органічні кислоти, вітаміни, ефірні масла. «Комора» клітковини. Потогінний засіб, рекомендують при бронхітах, грипі, ларингіті, для поліпшення апетиту, нормалізації роботи серця, як відхаркувальний засіб при кашлі.

Чорна смородина складається з великої кількості вітамінів, особливо С. Містить багато пектинових речовин, легкозасвоюваних цукрів, органічних кислот, мікроелементів, дубильних речовин. За вмістом аскорбінової кислоти чорна смородина може поступитися лише шипшині та актинідії. Медики рекомендують як тонізуючий серцево-судинну систему засіб, при застудах і деяких інфекціях, виразці шлунка, гастритах, недокрів'ї. Сприяє виведенню шлаків.

Полуниця має значну кількість лимонної, яблучної та інших органічних кислот, різних вітамінів, дубильних речовин, мінеральних елементів, вуглеводів. Рекомендують при гіпертонії, атеросклерозі, безсонні, неврастенії, подагрі, виразці шлунка, каменях у нирках і печінці.

НАЙКОРИСНІШИЙ СІК ДАЄ ШНЕКОВА СОКОВИЖИМАЛКА

Найбільше корисних властивостей, стверджують фахівці, отримують із соку, вичавленого за допомогою шнекової соковижималки. Такі соковижималки за своєю конструкцією близькі до мжсорубок.

Під дією шнека - спеціального стержня з гвинтовою гранню - плоди подрібнюються й здавлюються, і через сітку витікає чистий сік або сік з м'якоттю, в залежності від розмірів отворів у сітці. Так можна чавити помідори, сливи, абрикоси, виноград тощо.

Звичайна соковижималка, видаючи сік, розбиває клітини фруктів чи овочів, тим самим руйнуючи структуру плодів. Після неї «жмих» осідає внизу, а вода зверху. Такий сік втрачає дуже багато корисних властивостей. А шнекова соковижималка працює наче за старим дідівським методом - просто вичавлює сік, не розбиває клітини і зберігає структуру плодів.

Такий сік - однорідний. Він повністю зберігає свої властивості протягом кількох годин. Крім того, така соковижималка замінює багато кухонних приладів - вона може і подрібнювати, як блендер, і перетирати.

Крім того, така соковижималка дозволяє отримати сік із плодів з кісточками (смородина, аґрус). Для звичайних соковижималок це досить проблематично - сито центробіжних приладів з ними не впорається і заб'ється. А в шнекових приладах є спеціальна втулка, що майже насухо відтискає ягоди, а кісточки відкидає

Зовні такі соковижималки схожі на м'ясорубки, в яких спереду ллється сік, а із задньої частини виходять кісточки й шкірки. Єдина проблема - зустрічаються в продажу подібні прилади дуже рідко. їх в основному замовляють через інтернет або через місцевих представників фірм-виробників. Такі пристрої є ручні й електричні. Коштують відповідно - від 600 до 3 тис. грн.

СОКОВАРКИ НЕ ШУМЛЯТЬ І НЕ ЗАБИВАЮТЬСЯ М'ЯКОТТЮ

З кожним роком попит на «кухонних помічників» зростає все більше. І як тільки настає сезон фруктів та консервації, господині активно починають скуповувати кухонні прилади.

Особливою популярністю почали користуватись соковарки. Вони, на відміну від соковижималок, відразу і варять сік. При використанні вони не шумлять» Сучасні соковарки випускаються з кількома ємностями: каструля, місткість для отриманого соку та друшляк.

Крім того, їх конструкція передбачає наявність пластмасової трубки для зливу соку, затискача і верхньої кришки із жаростійкого матеріалу. В процесі роботи до них можна торкатися руками, не побоюючись обпектися.

Принцип роботи соковарки полягає в нагріванні паром фруктів (ягід, овочів) і відділенні від них соку при високій температурі. На приготування соку витрачається від 20 хвилин до години в залежності від фруктів (ягід овочів) і ступеню їх зрілості.

Тривалість приготування соку з 1 кг фруктів - близько години. Обов'язково слід стежити за тим, щоб з каструлі не википіла вода. Після варіння отриманий сік можна відразу закривати в скляні банки, не стерилізуючи їх. Також соковарку можна використовувати при приготуванні різних дієтичних страв, таких як: парові котлети, паровий омлет, овочі, парове м'ясо.

При купівлі соковарки обов'язково потрібно звертати увагу на її об'єм. Зазвичай він сягає від 4 до 21 л. Купувати апарат краще з високоякісної нержавіючої сталі, особливо, якщо господиня планує робити багато соку. Нержавіюча сталь хоч і нагрівається повільніше, та вона не контактує з продуктами.

Що стосується дорогих соковарок, то вони обладнані особливим температурним датчиком, який здійснює контроль над процесом приготування соку. Для отримання невеликої кількості соку, який людина буде вживати одразу, краще використовувати все ж таки соковижималку. Це буде набагато швидше, а от що стосується заготівлі соку на зиму чи просто використання великої кількості фруктів, то тут краще соковарка.

Одним із плюсів цього приладу є те, що вони не забиваються м'якоттю фруктів, що полегшує роботу. При приготуванні соку в соковарці не залишається осаду. Більшість господинь віддають перевагу саме соковарці, бо сік, приготовлений у ній, виходить солодшим навіть без додавання цукру. М'якоть, яка залишається в соковарці після отримання соку, моя дружина використовує для приготування пюре та різноманітних десертів.

Що стосується догляду за приладом, миється він просто і без зайвих зусиль. Можна також мити у посудомийній машині.

МЕТАЛЕВІ СОКОВИЖИМАЛКИ СЛУЖАТЬ ДОВШЕ

Промислові соковижималки діляться на дві групи: універсальні соковижималки (вони призначені для отримання соку практично з усіх овочів і фруктів) і професійні соковижималки для цитрусових та томатів.

Промислові соковижималки відрізняються принципом роботи і якістю віджимання соку. Найпоширенішими є напівавтоматичні соковижималки. В них сік віджимається за допомогою конуса, що швидко обертається.

Оскільки для якісного віджимання необхідно докласти силу і натиснути на плід, продуктивність буде прямо залежати від сили оператора соковижималки. Напівавтоматичні соковижималки призначені як для цитрусових та томатів, так і для твердих овочів. Цитрусові треба віджимати на обертовому пресі, а для овочів І необхідно використовувати терки або ножі, які подрібнюють продукт. М'якоть скидається в бункер для

І відходів, а сік під дією відцентрової сили збирається в заздалегідь підготовлену ємність. На виході отримуємо сік із м'якоттю.

Автоматичні промислові соковижималки не вимагають докладання зусиль. Для отримання прозорого і смачного соку потрібно тільки засипати необхідну кількість плодів у завантажувальний бункер і натиснути кнопку старту. Принцип дії таких соковижималок однаковий: плоди потрапляють на віджимні барабани, розрізаються на дві половинки ножем і віджимаються за допомогою віджимних кулачків.

Ціна на соковижималки може коливатися від 300 до 1,6 тис. грн. Залежить це від матеріалу, з якого вона зроблена.

Якщо це пластик і сітки знаходяться в пластиковому корпусі, то вони, звичайно, дешевші. Є металеві зовні, але сітки все одно в пластику, такі будуть трішки дорожчі. Найкраще купувати соковижималки повністю металеві, бо пластик з часом може деформуватися.

Вони, звісно, найдорожчі.

На ціну також може впливати кількість швидкостей та дизайнерське рішення в кольорі та формі соковижималки.

Час роботи соковижималок приблизно однаковий -5-7 хвилин, потім потрібно вимикати, щоб вона не перегрівалась. Різниця лише в кількості соку, який вона може надавити за цей час. Приблизно це 1,5 - 2 літра. На продуктивність також впливає якість фрукта чи овоча.

Буває, кусаєш яблуко, а з нього аж по руках тече, а інше береш, воно всередині, як кашка, з такого соку буде менше.

З допомогою соковижималок для цитрусових можна вичавити сік лише з відповідних фруктів. Варто знати, що сік з цитрусових зберігати не можна, а слід випивати одразу - вже через 10 хвилин він втрачає всі корисні властивості. Тому, як правило, подібні соковижималки малопотужні й призначені не для «промислового використання», а для отримання однієї-двох склянок соку.

Корисною функцією центробіжних соковижималок, які допомагають отримати сік з більшості фруктів та овочів, є можливість автоматичного відкидання вижатої м'якоті у спеціальний контейнер. Якщо подібна функція у соковижималці не передбачена, то після 2-3 склянок витисненого соку потрібно буде відчищати сепаратор приладу від м'якоті вручну, інакше він заб'ється й сік перестане виливатися.

За матеріалами газ. «Просто районка»



Схожі матеріали:

👁 4770
Категорія: Дизайн інтер'єру та ремонт
Теги: шнекова соковижималка, соковарка, соковижималка, фрукти, техніка для заготовок на зиму, сушарка



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Обвисли груди? Усі способи повернути її ...

/_pu/71/46231096.jpg

Выбор ванной: советы и рекомендации для ...

/_pu/70/78046939.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Joker's Coins: Hold and Win (Playson...

/_pu/71/76362851.jpg

Скільки ходять гальмівні колодки і коли ...

/_pu/70/24013054.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Найгірші шанси НФЛ 2024-25: чи Патріотс ...

/_pu/71/15189008.jpg

До якого місяця вагітності можна займати...

/_pu/71/12086010.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

З чим їсти авокадо, щоб було корисно та ...

/_pu/70/59704047.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg