Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"

✔️ Правова допомога
У розділі матеріалів: 274
Показано матеріалів: 171-180
Сторінки: « назад 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 27 28 вперед »



Що таке «кримінальний процес» і як це може стосуватись Вас?

Кримінальний процес – це діяльність органів досудового розслідування, судді, прокурора, яка чітко врегульована законодавствам і направлена на розкриття злочинів, викриття і покарання винних, а також система правовідносин, що виникають у перебігу цієї діяльності.

 Саме тому кожен із нас, може бути учасником цього процесу – як у ролі свідка, потерпілого, так і у ролі обвинуваченого, тобто того, хто переступив певну межу, встановлену кримінально процесуальним законодавством.



Реєстрація новонародженої дитини

Ваша сім'я поповнилася після народження дитини, тому окрім безлічі інших клопотів на батьків лягає обов'язок щодо її реєстрації протягом місяця.

Якщо не зробити цього вчасно без поважних причин, батьків можуть притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі від 17 до 51 грн. Крім того, без свідоцтва про народження не можна оформити допомогу на дитину.


   
   Правова допомога | 👁3596   🗨 (0)

Реєстрація місця проживання дитини до чотирнадцяти років

Необхідні документи:

- заява про реєстрацію місця ;

- паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні, свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;


   
   Правова допомога | 👁4235   🗨 (0)

Новації пенсійного забезпечення

З 1 січня 2015 року набирають чинності зміни до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ, 09.04.1992, відповідно яких буде покращений рівень пенсійного забезпечення членів сімей загиблих військовослужбовців.

Для порівняння наведемо витяги із деяких статей Закону, які діють в даний час і які набирають чинності з 01.01.2015 року:


   
   Правова допомога | 👁1892   🗨 (0)

Порядок здійснення виклику в кримінальному провадженні

 Якщо Вам зателефонували і суворий голос запропонував терміново з’явитись у відділенні міліції – не поспішайте одразу виконувати таку вказівку. Виклик до міліції є процедурою процесуально регламентованою і вона повинна неухильно дотримуватись працівниками міліції.

Основним способом виклику  в кримінальному провадженні є повістка (ст. 135 ч. 1 КПК), яка має бути передана безпосередньо, надіслана поштою чи факсимільним зв’язком не пізніше, ніж за три дні (ст. 135 ч.8) до призначеної дати прибуття в міліцію. Також виклик може бути здійснений телефоном або телеграмою, проте факт його здійснення ніде не фіксується і не є повноцінною підставою до притягнення до відповідальності за неприбуття на виклик. Відповідно, Ви маєте право відмовитися від прибуття до відділення міліції у випадку відсутності повістки з викликом.



Ви знаходитесь у кімнаті для затриманих

Причини і строки утримання особи в КЗД.

Кімната для затриманих і доставлених (скорочено – КЗД) – саме в це приміщення, яке в народі дотепно називають «мавпятником», куди в міліції на перших порах поміщаються особи, затримані за вчинення адміністративного правопорушення або за підозрою у скоєнні злочину. КЗД – місце ізоляції доставлених на час з’ясування обставин скоєння ними правопорушень, а не місце відбування покарання, допиту тощо.



Поняття адміністративного правопорушення

Адміністративне правопорушення (проступок) — протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на державний або громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачено адміністративну відповідальність.

 Ознайомитись із переліком адміністративних правопорушень можна у відповідному законі – Кодексі України про адміністративні правопорушення (КУпАП).



Поняття особистого огляду і огляду речей особи

Особистий огляд - візуальне обстеження матеріальних об'єктів, які мають відношення до правопорушення. У ході огляду виявляються, безпосередньо сприймаються, а також оцінюються та фіксуються стан і властивості таких об'єктів. Особистий огляд може проводитись як в рамках адміністративного процесу (ст. 264 КУпАП), так і в рамках кримінального процесу під час затримання особи (ст. 208 ч. 3) або під час проведення слідчих дій (ст. 236 ч.5 КПК).

Огляд речей, ручної кладі, багажу, знарядь полювання і лову риби, добутої продукції, транспортних засобів та інших предметів – дії, що супроводжують особистий огляд і направлені на виявленні заборонених предметів або обстеження об’єктів, які мають відношення до правопорушення.



Тебе зупинив працівник ДАІ

Зупинення транспортного засобу здійснюється виключно жезлом, а у виняткових випадках – жестом руки. При цьому співробітник ДАІ спочатку вказує на транспортний засіб, який повинен зупинитися, а потім – на місце, де йому слід зупинитися (пункт 27.3. Наказу 111).

 Законодавством (пункт 21-1 статті 11 ЗУ «Про міліцію») визначений вичерпний перелік випадків, які надають право співробітнику ДАІ зупинити транспортний засіб, а саме при:



Застосування спецзасобів та вогнепальної зброї

Міліція має право застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю.

Регламентується порядок їхнього застосування статтями 12, 13, 14, 15 Закону України “Про міліцію”, п. 200 Статуту ПС та Постановою №49 Ради Міністрів УРСР від 27 лютого 1991 (із змінами, внесеними 26.06.2014 року).

 Застосування сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї повинно передувати попередження про намір їх використання, якщо це дозволяють обставини. Без попередження фізична сила, спеціальні засоби і зброя можуть застосовуватися, якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров`ю громадян чи працівників міліції.






ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Поза пастушки (вершниця), ідеальна для з...

/_pu/71/00600447.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg