Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Недобросовісне довічне утримання: як захистити себе та своє майно?

Договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача, до цього моменту набувач не має права продавати, дарувати, міняти майно, укладати щодо нього договір застави, передавати його у власність іншій особі на підставі іншого правочину.


Кожній людині важливий та без сумніву приємний будь-який прояв турботи. З роками бажання бути для когось потрібним лише збільшується та поступово переростає в необхідність. Для людей похилого віку договір довічного утримання – гарна можливість забезпечити себе належним піклуванням та юридично закріпити ці відносини.

Недобросовісне довічне утримання: як захистити себе та своє майно?
 

Згідно з такою домовленістю, відчужувач (наприклад, особа похилого віку) передає набувачеві у власність нерухоме або рухоме майно, що має значну цінність, а взамін набувач зобов’язується утримувати та (або) довічно доглядати таку особу. Особливістю даної угоди є те, що набувач стає власником майна відразу після передачі. Тому не рідко пенсіонери побоюються та цілком справедливо сумніваються у відповідальному виконанні набувачем своїх обов’язків.

Проте, не варто даремно хвилюватися, Цивільним кодексом України передбачені способи захисту від недобросовісного піклування.

Договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду:
 
1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини. У такому разі відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення. Витрати ж, зроблені набувачем на утримання та (або) догляд відчужувача, не підлягають поверненню;

2) на вимогу набувача. У разі розірвання договору у зв'язку з неможливістю його подальшого виконання набувачем з підстав, що мають істотне значення, суд може залишити за набувачем право власності на частину майна, з урахуванням тривалості часу, протягом якого він належно виконував свої обов'язки за договором.

Крім того, договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача, до цього моменту набувач не має права продавати, дарувати, міняти майно, укладати щодо нього договір застави, передавати його у власність іншій особі на підставі іншого правочину.

Варто зазначити, що у І кварталі 2021 року на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) державні та приватні нотаріуси посвідчили 15 договорів довічного утримання, зокрема на Полтавщині – 7, Сумщині – 1 та 7 правочинів – на Чернігівщині.


Схожі матеріали:

👁 2559
Категорія: Правова допомога
Теги: довічне утримання, Договір довічного утримання



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Як досвідчені дачники використовують пол...

/_pu/70/02862959.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Ці продукти негативно впливають на настр...

/_pu/70/96562806.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Декілька порад для успішних кімнатних ро...

/_pu/70/86569805.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg